طرح توجیهی پرورش گوسفند شاروله (word,pdf) ویرایش سال ۱۴۰۳

طرح توجیهی پرورش گوسفند شاروله ۱۰۰ راسی (word,pdf) ویرایش سال جدید

 

جمع سرمایه گذاری طرح۷,۵۵۶
فروش سالیانه۴,۸۲۳
هزینه سالیانه۳,۰۲۲
سود  ناویژه سالیانه۱,۸۰۱
درصد فروش در نقطه سربسر۳۶%
نرخ بازدهی سرمایه۲۹%
دوره بازگشت سرمایه۲٫۵

  طرح توجیهی پرورش گوسفند شاروله  حاوی فایل word و pdf برای دانلود می باشد

گوسفند شاروله

سرمایه مورد نیاز برای طرح پرورش گوسفند شاروله ۱۰۰ راسی مولد نیاز به ۵نفر کارگر دارد. و زمین مورد نیاز برای اجرای طرح، حدود ۸۰۰ تا ۱۰۰۰ متر است و سرمایه مورد نیاز حدود، ۷۰۰ میلیون تومان می باشد.

معرفی گوسفند نژاد شاروله

نام علمی این گوسفند Charollais sheep – Ovis aries

این گوسفند به صورت روزانه، ۳۵۱ گرم افزایش وزن دارد

وزن بره نر یک ماهه معمولا ۱٫۸ کیلوگرم  و  وزن بره نر ۷۰ روزه۱۵٫۹  کیلوگرم است. 

میزان دوقلوزایی در هر زایمان،  ۱٫۸ است.  وزن گوسفند ماده بالغ ۹۵-۸۰ کیلوگرم و وزن گوسفند نر بالغ ۱۱۰-۱۷۰ کیلوگرم است. میزان تولید پشم حدود ۲ تا ۲٫۵ کیلوگرم و طول الیاف ۴ تا ۶ سانتی‌متر و قطر الیاف پشم، ۳۰ میکرون است.

ویژگی گوسفند شاروله در طرح توجیهی پرورش گوسفند شاروله 

افزایش وزن روزانهگرم ۳۵۱
وزن بره نر ۱ ماههدرصد ۱٫۸
وزن بره نر ۷۰ روزهکیلوگرم ۱۵٫۹
میزان دوقلوزایی در هر زایمان۱٫۸ کیلوگرم
وزن گوسفند ماده بالغکیلوگرم ۹۵-۸۰
وزن گوسفند نر بالغکیلو گرم۱۱۰-۱۷۰

خرید گوسفند شاروله

زادگاه اصلی این نژاد کشور فرانسه است. اما می توان به دامداران این مژده را داد که نوع از نژاد گوسفند شاروله به دلیل آن که می تواند شرایط زیست بوم های مختلف را تحمل کند و در آب و هواهای مختلفی به زندگی خود ادامه دهد این قابلیت را دارد ک در کشور های دیگر هم پرورش داده شود. به طور کلی می توان گفت برای پرورش این گوسفند نیاز به آب و هوا خاصی نیست و گوسفند شاروله قابلیت سازگاری با هر نوع آب و هوایی را دارد، همین از مهم ترین ویژگی این گوسفندها به حساب می اید که بسیار مهم می باشد.

قیمت گوسفند نژاد شاروله

همان طور که می دانیم در سال جاری قیمت همه چیز در بازار افزایش پیدا کرد و گوسفند هم از این ماجرا مستثنی نبود. در این بین کاملا طبیعی است گوسفندانی که نژاد خارجی دارند و کیفیت بالاتری از گوشت و شیر را دارند افزایش قیمت بیشتری داشته باشند. البته می توانگفت قیمت آن نسبت به کیفیت آن متناسب است.

ژنتیک گوسفند شاروله

درباره ژنتیک گوسفند شاروله باید به این موارد اشاره کنیم، این گوسفندان می توانند بره هایی را به دنیا بیاورند که زودتر از دیگر نژادها بالغ می شوند. البته از ویژگی های دیگر این نژاد می توان به این موضوع اشاره کرد که احتمال آن که گوسفند دو قلو یا چند قلو بره به دنیا بی آورد بسیار بالا است.

در ادامه باید این موضوع را یادآوری کرد که گوشت این گوسفندان کیفیت بالایی دارد و چربی کمی دارد. گوسفندهای این نژاد می توانند وزن گیری نسبتا بالایی داشته باشند که از دیگر ویژگی های بارز این نژاد گوسفند به حساب می آیند.

وزن گوسفند شاروله

در مطالب بالا به این موضوع اشاره کردیم که این گوسفندان می توانند وزن گیری بالایی داشته باشند این در حالی است که این نوع از گوسفندان شاروله به دلیل آن که از شیر آن ها هم استفاده می شوند نسبتا به دیگر گوسفندان وزن کم تری داشته باشد، اگر چه این وزن از ویژگی های منفی آن به حساب نمی آید. در ادامه باید به این نکته اشاره کنیم که این گوسفندان معمولا ران های بزرگی دارند و پاهای آن ها کوتاه می باشد. همچنین این گوسفندان پشمی ندارند.

زیست بوم گوسفند شاروله

در مطالب گفته شده به این موضوع اشاره کردیم که زیست گاه اصلی این گوسفند فرانسهممی باشد اما با توجه به قابلیت های آن می توان به راحتی این نژاد گوسفند شاروزله را در هر زیست بوم و آب و هوایی حتی مناطق بسیار سرد مانند کانادا هم  پرورش داد و از کیفیت بالای آن استفاده کرد.

خصوصیات تولیدی گوسفند شاروله در  طرح توجیهی پرورش گوسفند شاروله 

این گوسفند شاروله از نژادهای قدرتمند برای بره گیری به حساب می آیند و می توان بره های آن را از قدرتمندترین بره ها دانست و وزن گیری نسبتا خوبی هم دارند. این در حالی است که در این نژاد از گوسفندان احتمال آن که شاهد چند قلو یا دو قلوزایی باشیم بسیار بالا است.

دلیل انتخاب نژاد شاروله

 ویژگی‌های تولید گوشت (رشد سریع، سازگاری بالا، کیفیت لاشه با چربی پایین ) و  ویژگی‌های مادر (بلوغ زود رس، باروری، توانایی شیردهی بالا) که برای بره قابل توجه است.

قابلیت استفاده از علوفه در این نژاد بالا است. قابلیت سازگارى این نژاد براى مناطق مختلف زیاد است از این نژاد در دورگ‌گیرى‌هاى مختلف استفاده مى‌کنند.

سرفصل های طرح توجیهی نوشته شده ویرایش امسال:
بررسی و معرفی طرح
زمین
محوطه سازی
ساختمان سازی
ماشین آلات و تجهیزات (مشخصات فنی آنها )
شرح مختصری از دانش فنی و روش تولید محصولات
تاسیسات عمومی و تجهیزات با مشخصات فنی آنها
وسایل حمل و نقل داخل و خارج
مواد اولیه و بسته بندی
آب ،برق ،سوخت مصرفی
برآورد هزینه تعمیرات ونگهداری
برآورد حقوق و دستمزد نیروی انسانی
برآورد هزینه ثابت
هزینه های سرمایه ای
هزینه قبل از بهره برداری
برآورد سرمایه در گردش
برآورد هزینه استهلاک پس از اجرا
هزینه تولید سالیانه
قیمت تمام شده هر واحد
قیمت فروش محصولات
محاسبه نقطه سر به سر
درصد فروش در نقطه سربه سر
سود و زیان
ارزش افزوده خالص و نا خالص و نسبت های آن
ارزش افزوده نا خالص
ارزش افزوده خالص
نسبت افزوده ناخالص به فروش
نسبت افزوده خالص به فروش
نسبت افزوده خالص به سرمایه گذاری کل
سرمایه ثابت سرانه
سرمایه ثابت سرانه
کل سرمایه گذاری سرانه
نرخ بازدهی سرمایه
دوره برگشت سرمایه

 

*جهت تهیه  طرح توجیهی پرورش گوسفند شاروله  برای اخذ مجوز و وام بانکی  با ما در تماس باشید* مهندس امینی ۰۹۳۳۹۵۶۴۵۳۰ 


** در صورت وجود هر نوع مشکل در دانلود هر یک از فایل ها از طریق تلگرام یا واتس آپ به شماره ۰۹۳۳۹۵۶۴۵۳۰ اطلاع و فایل را دریافت فرمایید.**

طرح توجیهی پرورش گوسفند شاروله ۱۰۰ راسی (word,pdf) ویرایش سال جدید   جمع سرمایه گذاری طرح ۷,۵۵۶ فروش سالیانه ۴,۸۲۳ هزینه سالیانه ۳,۰۲۲ سود  ناویژه سالیانه ۱,۸۰۱ درصد فروش در نقطه سربسر ۳۶% نرخ بازدهی سرمایه ۲۹% دوره بازگشت سرمایه ۲٫۵   طرح توجیهی پرورش گوسفند شاروله  حاوی فایل word و pdf برای دانلود می باشد گوسفند شاروله سرمایه مورد نیاز برای طرح پرورش گوسفند شاروله ۱۰۰ راسی مولد نیاز به ۵نفر کارگر دارد. و زمین مورد نیاز برای اجرای طرح، حدود ۸۰۰ تا ۱۰۰۰ متر است و سرمایه مورد نیاز حدود، ۷۰۰ میلیون تومان می باشد. معرفی گوسفند نژاد شاروله نام علمی این گوسفند Charollais sheep – Ovis aries این گوسفند به صورت روزانه، ۳۵۱ گرم افزایش وزن دارد وزن بره نر یک ماهه معمولا ۱٫۸ کیلوگرم  و  وزن بره نر ۷۰ روزه۱۵٫۹  کیلوگرم است.  میزان دوقلوزایی در هر زایمان،  ۱٫۸ است.  وزن گوسفند ماده بالغ ۹۵-۸۰ کیلوگرم و وزن گوسفند نر بالغ ۱۱۰-۱۷۰ کیلوگرم است. میزان تولید پشم حدود ۲ تا ۲٫۵ کیلوگرم و طول الیاف ۴ تا ۶ سانتی‌متر و قطر الیاف پشم، ۳۰ میکرون است. ویژگی گوسفند شاروله در طرح توجیهی پرورش گوسفند شاروله  افزایش وزن روزانه گرم ۳۵۱ وزن بره نر ۱ ماهه درصد ۱٫۸ وزن بره نر ۷۰ روزه کیلوگرم ۱۵٫۹ میزان دوقلوزایی در هر زایمان ۱٫۸ کیلوگرم وزن گوسفند ماده بالغ کیلوگرم ۹۵-۸۰ وزن گوسفند نر بالغ کیلو گرم۱۱۰-۱۷۰ خرید گوسفند شاروله زادگاه اصلی این نژاد کشور فرانسه است. اما می توان به دامداران این مژده را داد که نوع از نژاد گوسفند شاروله به دلیل آن که می تواند شرایط زیست بوم های مختلف را تحمل کند و در آب و هواهای مختلفی به زندگی خود ادامه دهد این قابلیت را دارد ک در کشور های دیگر هم پرورش داده شود. به طور کلی می توان گفت برای پرورش این گوسفند نیاز به آب و هوا خاصی نیست و گوسفند شاروله قابلیت سازگاری با هر نوع آب و هوایی را دارد، همین از مهم ترین ویژگی این گوسفندها به حساب می اید که بسیار مهم می باشد. قیمت گوسفند نژاد شاروله همان طور که می دانیم در سال جاری قیمت همه چیز در بازار افزایش پیدا کرد و گوسفند هم از این ماجرا مستثنی نبود. در این بین کاملا طبیعی است گوسفندانی که نژاد خارجی دارند و کیفیت بالاتری از گوشت و شیر را دارند افزایش قیمت بیشتری داشته باشند. البته می توانگفت قیمت آن نسبت به کیفیت آن متناسب است. ژنتیک گوسفند شاروله درباره ژنتیک گوسفند شاروله باید به این موارد اشاره کنیم، این گوسفندان می توانند بره هایی را به دنیا بیاورند که زودتر از دیگر نژادها بالغ می شوند. البته از ویژگی های دیگر این نژاد می توان به این موضوع اشاره کرد که احتمال آن که گوسفند دو قلو یا چند قلو بره به دنیا بی آورد بسیار بالا است. در ادامه باید این موضوع را یادآوری کرد که گوشت این گوسفندان کیفیت بالایی دارد و چربی کمی دارد. گوسفندهای این نژاد می توانند وزن گیری نسبتا بالایی داشته باشند که از دیگر ویژگی های بارز این نژاد گوسفند به حساب می آیند. وزن گوسفند شاروله در مطالب بالا به…

امتیاز

امتیاز کل

با امتیاز دادن ما رو در جهت بهبود مطالب یاری فرمایید

امتیاز کاربران: ۴٫۹ ( ۱ رای)
۰ bigtheme
مراحل خرید فایل دانلودی
اگر محصول را می پسندید لطفا آنرا به اشتراک بگذارید.

دیدگاهی بنویسید

0