پرورش کرم میل ورم – Mealworm

پرورش کرم میل ورم – Mealworm

پرورش کرم های خوراکی (میل ورم – Mealworm) یکی از ساده ترین، ارزان ترین و کارآمدترین روشها برای تولید پروتئین برای شما یا حیواناتتان هستند.

میل ورم ها کرم نیستند بلکه لارو نوعی سوسک بنام سوسک تاریکی (darkling beetle) هستند (به آن ها کرم آرد هم گفته می شود) که فاقد هر گونه انگل و بیماری می باشند و یکی از بهترین مکمل های غذایی بصورت زنده و خشک شده هستند.

موارد مصرفی کرم میلورم

کرم میل ورم برای مصرف غذای پرندگان:

غذای کاملاً طبیعی و مقوی با پروتئین بسیار بالا برای پرورش و رشد انواع قناری، بلوبردها، سهره‌ها، بلبل هزار دستان، سینه سرخ‌ها، سارها، توکاها، الیکایی‌ها، صعوه جنگلی، توکای سیاه، چرخ ریسکها، دارکوب‌ها، شانه بسر، جغد، کوکو، بلبل خرما، شاهین، دلیجه، زردپره، زنبور خوار گلوخرمایی، آبچلیک، خروس کولی، چرخ رسیک بزرک، کمرکلی، گنجشک، دم جنبانک، چکاوک، چکچک، سنگ چشم، طرقه، کبک، سهره آواز خوان، سهره قناری، انواع گونه از سهره، انواع گونه از قناری، انواع گونه فنچ، بلبل خالدار، جوجه‌ها، بوقلمون، مرغ شاخدار، قرقاول بزرگ، بلدرچین، اردک خانگی، مرغ خانگی، پرندگان کوچک مثل فنچ‌ها.

کرم میل ورم برای مصرف غذای طیور:

بهترین مکمل غذایی برای پرورش مرغ، بوقلمون، بلدرچین و … می‌باشند که نتیجه آن رشد پرنده و تولید گوشت کاملاً طبیعی و باکیفیت می‌باشد.

کرم میل ورم برای مصرف غذای انواع ماهی‌ها:

میل ورم‌ها غذای فوق العاده برای پرورش ماهی‌های گرم سیری و سرد سیری و گوشت خوار محسوب می‌شوند. از جمله  اسکار، فرانتوزا، سیچلاید، انواع گونه از سیچلاید، فلاور، فلاور هورن، کوی، آروانا، پیرانا، دسیکس، پنکوسی، چاقو ماهی، دالر، فیل ماهی، کوپی، کت فیش، باراکودا، فایتر و …

کرم میل ورم برای مصرف طعمه برای ماهیگیران و صیادان:

میلورم ها مهم‌ترین طعمه برای نشیمن گاه پرندگان، ماهی قزل آلا، ، کفال، آرنج، سفید، ماهیان گرم سیری و سردسیری محسوب می‌شوند.
کرم میل ورم بهترین غذا برای انواع لاک پشت‌ها (لاکپشت های آبزی از تمام گونه‌ها)، خزنده‌ها، انواع انول ها، اژده های ریش دار، آفتاب پرست ها، جکوها، قورباغه‌ها، وزغ‌ها، سمندرها، نیوت ها و …
کرم میل ورم غذای محبوب انوع پستانداران کوچک مثل موش‌ها، موش کور، موش صحرایی، مارموست ها، خفاش‌ها، رت ها، پستانداران حشره خوار و جنبنده خوار
کرم میل ورم غذایی برای عقرب‌ها و مانتیس ها، صد پاها، عنکبوت‌ها و … هم هست.

 

بازار فروش کرم های میل ورم

عرضه در قالب غذای کامل

به دلیل بالا بودن ارزش غذایی میل ورم،یکی از روش های عرضه آن این است که این محصول را با پودر های خنثی و یا ارزان قیمت مخلوط کرده تا کیفیت متعادل پیدا کنید و ارزش کلی محصول بالا تر برود. برای مثال می توان این کرم ها را با آرد گندم و یا جو با نسبت ۳۰ درصد از این کرم و ۷۰ درصد آرد و یا مواد مشابه مخلوط کرد و محصول نهایی که خمیری شکل است را به قطعات ریز تبدیل کرد و پس از خشک شدن به مصرف غذای انواع ماهی و یا طیور رساند.

عرضه مستقیم کرم ها

روش دیگر و کم هزینه تر عرضه میل ورم این است که آن را به همان صورت کرم عرضه کنید. پرنده فروشی ها و آکواریوم فروشی ها و فروشندگان ماهی های زینتی می توانند در شکل بزرگتر خواهان این کرم ها باشند و دارندگان پرندگان خانگی و ماهی های زینتی نیز بازار کوچکتر اما بسیار فراوانتر میل ورم هستند و شما می توانید با بازاریابی میدانی بسیار ساده  مقدار عظیمی از این کرم را با قیمت بسیار بالاتری به فروش برسانید.

*جهت تهیه طرح توجیهی برای اخذ مجوز و وام بانکی  با ما در تماس باشید*  

اگر مطلب را می پسندید لطفا آنرا به اشتراک بگذارید.

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

0
فروشگاه طرح سل
پیام از طریق واتس اپ